Özel Teraryum Tasarımları, izmir teraryum evi

Teraryum Modelleri

Teraryum

Özel günler, kutlamalar ve tebrikler için hediye edilen ürünlerden biri olan teraryum, son günlerde sıklık ile tercih edilen hediye çeşitlerinden biridir. Her zevke uygun şekilde oluşturulabilen teraryumlar, özel olarak zevke ve tercihlere göre tasarlanabilmektedir. Teraryum tasarımları, cam fanuslar ya da değişik geometrik şekillere sahip mini akvaryumlar, teraryum yapımı için özel üretilmiş değişik şekilli fanuslara hazırlanmaktadır. Cam fanusların içine sukulent , kaktüs, orkide, bonsai cinsi ya da arzu edilen bitkilerin ekilmesi ile oluşturulmaktadır. Tercihe göre fanusun- akvaryumun içerisine özel materyaller de yerleştirilebilmektedir. Büyük özenle hazırlanan teraryumlar tamamlandıklarında büyüleyici bir görünüme sahip oluyorlar. Sadece bitki ve topraktan oluşmayan tasarımlar el emeği ve estetik zevk ile büyük bir özenle hazırlanıp ortaya koyuluyor. Özellikle son günlerde sıklıkla tercih edilen teraryum geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Teraryum Nasıl Yapılır?

Kelime anlamı toprak akvaryum olan teraryumkaktüs, sukulent gibi arzu edilen bitkinin seçiminden sonra, bitki ve aksesuarları içerisine yerleştirilecek cam fanus ya da cam akvaryum belirlenir. Gerekli malzemeler bir araya getirildikten sonra zevke ve tercihe göre cam fanus - akvaryum içerisine bitki ekilir sonrasında, istenen aksesuarlar yerleştirilerek fanusun içi dekore edilir. İsteğe göre fanusun tabanına çakıl taşları ya da deniz kabukları ve üzerine de aktif karbon ya da kömür yerleştirilebilir.

Teraryum Seçenekleri Nelerdir?

Çok fazla tasarım ve dizayn çeşidi bulunan teraryum, doğum günü kutlamasından, yeni işi tebrik etmeye, bebek doğumunu kutlamaya kadar çeşitli amaçlarda tercih edilen bir üründür. Romantik bir anlam yaratmak için tercih edilebildiği gibi sevinci, gurur duymayı ya da memnuniyeti göstermeyi hedefleyen teraryumlar da bulunmaktadır. Hediye edecek kişiye göre, hediyeyi daha özel ve anlamlı hale getirmek mümkündür. Kişiselleştirilmiş detaylar ile de tasarlanabilen teraryumlar mevcuttur. İçerisinde yer alan bitkinin cinsi, teraryum yapımında kullanılacak cam fanusun şekli tercihlere göre oluşturulmaktadır.  Hem estetik görünümlü hem de yaşayan bir hediye vermek isteyen bireyler için teraryum kesinlikle doğru bir tercih.

İzmir çiçek olarak hazırladığımız tüm tasarımlarımızla yaşayan ve özel tasarlanmış bir hediye vermek istediğiniz sevdiklerinize, sevginizi gösterirken yardımcı oluyoruz. teraryum modelleri

Diğer Hizmetler

1989 DAN BU YANA VARIZ VAR OLMAYA DEVAM EDİYORUZ